תקיפה.png

תקיפה

כנגד הנאשם הוגש כתב אישום אחד המונה 5 אישומים בגין תקיפה סתם, תקיפה הגורמת חבלה ממשית וכן עבירת 5 עבירות איומים.

 

​העבירות נעברו כלפי המתלוננים, הוריו של הנאשם, אשר מתוך חוסר האונים שהיו מצויים בו, שכרו את שירותיה של עו"ד שני דבש לטפל בבנם שנעצר.

 

בנם, הנאשם, סובל משיתוק מוחין ובעל רמת פיגור קל. המחלוקת בתיק נסבה על שאלת הכשרות המשפטית. כלומר האם הנאשם כשיר לעמוד לדין או לא.

 

​חוות דעת שהוגשה על ידי ההגנה קבעה כי הנאשם אינו כשיר לעמוד לדין ואילו חוות דעת של ועדת האיבחון לפי חוק הטיפול במפגרים קבעה אחרת , לשיטתה הוא כן כשיר לעמוד לדין וזאת בשל רמת ה- I.Q שאובחנה על ידם אשר לפיה אינו סובל מפיגור.

 

​בתום הליך הוכחות בשאלת הכשרות הדיונית של הנאשם, קבע ביהמ"ש כי הוא מעדיף את האמור בחוות הדעת מטעם ההגנה על פני זו של וועדת האיבחון למפגרים, כך שהנאשם סובל מפיגור שכלי קל ולאחר ניתוח ארוך של הפסיקה הרלוונטית והספרות המשפטית בנושא, קבע גם כי המשיב לא מסוגל לעמוד לדין.

 

לכן הופסקו לגמרי ההליכים בתיק הפלילי, מה שלמעשה מהווה תוצאה של זיכוי. עוד קבע ביהמ"ש בהחלטתו כי בשל החלטה זו, לפיה הוחלט על שינוי משפטי בהגדרתו כבעל פיגור קל, הרי שהוא זכאי לקבל את כל סל השירותים המתאים לטיפול במפגר, לרבות טיפול במסגרת מוסדות.

 

לקריאת פסק הדין המלא: לחצו כאן.

עבירת תקיפה.png

עבירת תקיפה-זיכוי מחמת הספק​

קראו כיצד הצליח משרדנו לזכות לקוח, אשר הואשם בשורת אישומים חמורה, כאשר לבסוף הסתבר ש"ההר הוליד עכבר". 

לקריאת פסק הדין המלא לחצו כאן. 

שחרור ממעצר.png

שחרור ממעצר עד תום ההליכים

כנגד הנאשם הוגש כתב אישום חמור בגין 2 עבירות תקיפה ואיומים, כאשר האחת מהם תקיפה בנסיבות מחמירות בשל אלימות במשפחה.

 

יחד עם כתב האישום הוגשה בקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד הנאשם לפיה עליו להישאר עצור עד שיסתיים ההליך המשפטי.

בדיון בהליך מעצר הצליחה הסניגורית לשכנע את בית המשפט להורות על שחרורו של הנאשם למעצר בית באיזוק אלקטרוני (ללא תסקיר מעצר) וזאת בפיקוח של בני משפחתו.

מדובר בהצלחה של ממש לאור התעקשות התביעה בתיקים של אלימות במשפחה להשאיר עצורים בתנאי מעצר מאחורי סורג ובריח וזאת  ומחשש לפגיעה באישה המתלוננת ובבני משפחה אחרים שהגישו את התלונה. 

יצויין שכעבור פרק זמן קצר, שוחרר הנאשם מאיזוק אלקטרוני ואף יצא לעבוד במשך כל שעות היום.

​לקריאת ההחלטה לחצו כאן.

שחרור ממעצר ימים.png

שחרור ממעצר ימים

כנגד החשוד הוצא צו מעצר בגין חשד לגניבת סולר. החשוד נעצר והובא בפני שופט זמן קצר לאחר מעצרו עם בקשה לצו מעצר למשך 6 ימים.

 

בדיון מעצר ימים שהתקיים בבית המשפט, הצליחה הסניגורית לשכנע את השופטת כי מדובר בחשד מופרך לחלוטין, היות והיא מחזיקה בידיה ראיות שיש בהם כדי לשחרר את החשוד לאלתר. השופטת קיצרה את בקשת המשטרה והורתה על מעצר ליום אחד בלבד, כאשר קבעה כי אם הראיות שהובאו לידיהם יתבררו כנכונות ישוחרר החשוד לאלתר באותו היום מתחנת המשטרה.

בזכות ייעוץ נכון, הכוונה, קבלת המסמכים מבעוד מועד, שוחרר החשוד בתחנת המשטרה ולא נשאר לילה במעצר.

​לקריאת ההחלטה לחצו כאן.

הצלחות שלנו