3.png

מה יבדוק עורך הדין מומחה לנהיגה

בשכרות בדוח המשטרה ?

• כיול המכשיר.

• מידת המיומנות של השוטר ביצע את הבדיקה

(השוטר צריך לעבור הסמכה על שימוש במכשיר

ורענונים תקופתיים).

• כמה זמן עבר בין בדיקת הנהג לשתיית המשקה האחרון?

• הקפדה על מילוי הנחיות ההפעלה ועוד.

 

חשוב לדעת:

השוטר המפעיל את המכשיר וכל הנוכחים בזירה, צריכים לפעול הדיוק לפי הכללים אותם גיבשה המשטרה. גם מבחינת הפעלת המכשיר, גם מבחינת כתיבת הדוח וגם מבחינת ההסברים הניתנים לנהג הנבדק. במידה ועורך דין מומחה לנהיגה בשכרות  יצליח להוכיח שהבדיקה לא בוצעה כראוי ובהתאם לאותם כללים, אמינותה תעורער ותוצאותיה יהיו מוטלות בספק. ​

2.png

מה משמעות בדיקת ה"ינשוף" ?

הכלי המקובל בידי המשטרה לצורך בדיקת נהיגה תחת השפעת אלכוהול (נהיגה בשכרות) נקרא ינשוף (להבדיל מ"נשיפון", אשר בשלב זה, לא יכול להוות ראייה בבית משפט).

 

המשטרה מבססת את כתבי האישום שלה, על תוצאות בדיקת המכשיר הזה (הבדיקה עצמה פשוטה: הנהג החשוד נושף לתוך צינורית פלסטיק והמכשיר מודד את כמות האלכוהול שלו בתוך יחידת אוויר נשוף).  כיוון שזהו הכלי המרכזי של המשטרה לצורך הוכחת אשמת הנהגים, יש להתייחס אליו בקפדנות ובזהירות ולבחון היטב את התוצאות אותן הוא מפיק.

 

כיוון שהתוצאות של המכשיר תלויות בגורמים רבים (בין השאר: הלחות באוויר, מיומנות השוטר המפעיל ועוד), אסור לכם לאבד תקווה ואתם צריכים לפנות באופן מידי לעורך דין המתמחה בנהיגה בשכרות ומכיר את מכשיר הינשוף היטב. עורך הדין יבדוק לעומק את האופן שבו מתוחזק המכשיר והאופן בו בוצעה הבדיקה וזאת כדי לאתר ולהצביע על כשלים בתהליך הבדיקה.

 

במקרים מסוימים יוכל עורך הדין לאתר פגמים כאלו, אשר יגרמו לכך שהבדיקה לא תהיה קבילה בבית המשפט וכך תביא להקלה בעונשכם ואפילו לזיכוי מוחלט (בחלק מהמקרים). לכן ההמלצה במקרה זה היא: פנו לעורך דין בהקדם האפשרי.

1.png

עורך דין נהיגה בשכרות –  מה קורה כשנתפסים?

מה ההבדל בין נהיגה בשכרות לנהיגה תחת השפעה ראשית נעמוד על ההבדלים בינהם כיוון שמדובר בשני מקרים שונים ונפרדים ואסור לערבב ביניהם. כל אחד מהם הוא מקרה משפטי נפרד, עם דרך טיפול שונה ורמת ענישה אחרת.

• נהיגה בשכרות: העבירה החמורה יותר שדינה שנתיים פסילת רישיון כעונש מינימום!

• נהיגה תחת השפעת אלכוהול: עבירה פחות חמורה אשר דינה הוא שלושה חודשים פסילת מינימום.

 

עורך דין המומחה לנהיגה בשכרות יבחן את הדוח שלכם (פרטים בהמשך)  ואת בדיקת המאפיינים ("תיגע באף") ואת האפשרות לשנות את סעיף האישום. גם לאחר השינוי, המשטרה עדיין תצטרך להוכיח שנהגתם תחת השפעת אלכוהול.

 

בכל מקרה, רישיון הנהיגה שלכם בסכנה ממשית, לכן טוב תעשו אם תפנו לקבל ייעוץ מעורך דין המומחה לדיני תעבורה. ​

6.png

תאונת דרכים תוך כדי נהיגה בשכרות:

תוצאה זו הנה תוצאה קשה ביותר!

בשל כך הענישה תהיה ענישה חמורה יותר. החוק קובע כי רישיונו של הנהג יישלל לתקופה של עד 90 יום, בהתאם לחומרת התאונה ולתוצאותיה. עוד חשוב לדעת כי במידה והתאונה הייתה קטלנית יואשם הנהג בעבירת הריגה (עונש מקסימום: 20 שנות מאסר) או  בגרימת מוות ברשלנות, עבירה שהעונש המקסימלי עליה הוא חצי שנת מאסר.

5.png

נהיגה בשכרות: הענישה

עבירה של נהיגת רכב בהשפעת משקאות משכרים

(או סמים) היא עבירה הנתפסת כחמורה ביותר ובתי המשפט נוטים להטיל עונשים כבדים בגינה. לכן במידה והורשעתם בנהיגה בשכרות סביר שתקבלו עונש חמור לפי הוראות החוק. העונש המינימלי בעבירות אלו הוא:

 

• שלילת רישיון לשנתיים

• פסילה על תנאי (בנוסף לפסילה בפועל)

• קנס כספי

• מאסר על תנאי צריך

 

להדגיש כי עבירה נוספת של נהיגה בשכרות (במקרה שהנהג הורשע בנהיגה בשכרות בשנה שקדמה לאותה עברה) תביא לענישה חמורה יותר. נהג שנתפס נוהג בשכרות בפעם השניה בתוך שנה, צפוי לשלילת רישיון של 4 שנים ואף לתקופת מאסר בפועל.

 

​הבשורה הטובה היא שענישה זו אינה ענישה אוטומטית ולכן נתונה לשיקולו של בית המשפט. עורך דין טוב, יידע להשיג לך את המינימום האפשרי.

4.png

מהו ההליך המשפטי במקרה של נהיגה בשכרות ?

במידה ונמצאתם נוהגים בשכרות ובטרם הוגש נגדכם כתב אישום, תוזמנו לשימוע בפני קצין משטרה בפרק זמן שלא עולה על שלושה ימים מהיום בו נפסל רישיונכם. במהלך השימוע תינתן לכם ההזדמנות להציג את טיעוניכם בפני קצין המשטרה כאשר עומדת לרשותכם הזכות לייצוג של עורך דין.

 

במידה וקצין המשטרה יחליט כי בשל נסיבות המקרה לא יוגש כנגדכם כתב אישום, הוא רשאי להחזיר לכם את הרישיון. לעומת זאת, במידה וכן הוחלט להגיש נגדכם כתב אישום תעמדו למשפט בבית הדין לתעבורה. יש לציין כי היות ומשפט תעבורה הוא משפט פלילי לכל דבר, חשוב לפנות לעורך דין מקצועי לטובת קבלת ייצוג במהלכו.

נהיגה בשיכרות

ההמלצה שלנו – אוחיון ודבש עורכי דין נהיגה בשכרות

לאחר שקראתם את הסקירה שהבאנו למעלה, אתם וודאי מבינים שמדובר בעבירה חמורה מאד. לכן, גם אם אתם חשים שזה היה "אירוע חד פעמי" או שמדובר בטעות של המשטרה פנו באופן מידי לעורך דין המומחה לעניין נהיגה בשכרות אשר ידאג לכם ולזכויותיכם ויצמצם את העונש הצפוי למינימום.

לעורכי הדין במשרדנו ניסיון רב בטיפול בעבירות של נהיגה בשכרות ונהיגה תחת השפעת אלכוהול ואתם מוזמנים אלינו כדי שנעשה הכל לשמור על רישיון הנהיגה שלכם ונילחם על זכויותיכם בבית המשפט.

צרו איתנו קשר עכשיו >> 077-2305855